MNSZ blog

Blog a Miskolci Nemzeti Színházról

   A színház világával való kapcsolatom még Egerben kezdődött, 1987-ben - amióta ott újra volt önálló társulat. Minden darabot láttam, volt, amit megnéztem huszon-valahányszor is. Színházi tárgyú írásaim, kritikáim a Heves Megyei Nap színházi mellékletében 1995-96-ban jelentek meg rendszeresen, de a melléklet megszűnése óta is előfordultak különböző lapokban, ma pedig internetes portálokon. És az is Egerben történt, hogy 2000 tavaszán a Piaf (a címszerepben fellépő művésznő ma már a Miskolci Nemzeti Színház tagja) egyik előadásának végén nagy meglepetésemre a színpadra szólítottak a darab szereplői, Örökös Néző címet kaptam tőlük. Természetesen nagyon meghatott, büszke voltam rá, s nem felejtem el máig sem, annál is inkább, hiszen ezt a címemet azóta is valamennyi direktor elismerte.
 Az évtizedekkel ezelőtt megszületett egri kötődés azonban nem akadályoz abban, hogy lássam és élvezzem, milyen nagyszerű dolgok születnek ma Miskolcon.
  Tisztelek mindenkit, akár színpadon van, akár a háttérben dolgozik a színház csodálatos világában. Magamat is erős szállal e világhoz tartozónak érzem.
 2010.04.05-én blogot indítottam: Színház Egerben (1884-től napjainkig)… és azon túl. Tíz éves születésnapját Lőkös Ildikó dramaturg köszöntötte - országos színházi portálon is.
 2014 óta volt miskolci rovata, 2021 végén ez önállósult, a régi cikkek egy részét átemeltem ide, az újak folyamatosan születnek.  Remélem, kiérdemli az Olvasó figyelmét! J.F.

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
a blog közösségi csatornái



 

 
Lezárt szavazások


 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
* Napló

EZ IS KÖZÖNSÉGKAPCSOLAT! A 11.A ÜGY

2023.09.20. 10:00

Színház és közönségének kapcsolata bár elsődleges színtere mégis az, egyáltalán nem korlátozódik az éppen színpadon lévők és a nézőtéren ülők csoportjára, sokszor kisebb közösségek vagy egyének is hozzájárulnak, erősítik a kötődést. A Miskolci Nemzeti Színház esetében az elmúlt időszakban számos, nem egyszer megható példáját láthattuk ennek az energiaválság megpróbáltatásai alatt, majd örömtelibb eseménnyel, a 200 éves születésnappal összefüggésben.
   A jó kapcsolat néha olyan helyzeteket teremt, amelyekről a szélesebb közönség nem is igen értesül.

  A Lévay József Református Gimnázium diáknapjainak fontos része a kampány, a diákigazgató választás, és a 11.A – ahol komoly színházba járók vannak – ötlete volt a rájuk való voksolásra buzdító kis videókat kérni a színház művészeitől, valamint engedélyt kérni arra, hogy a színpadon készülhessenek kampányfotók. Radnai Erika művészeti főtitkárnak az azonnali beleegyezést köszönhették  és a színházon belüli gyors kommunikációt, Méder Noémi kommunikációs munkatárs a jó hangulatú fotózáshoz segített biztosítani minden feltételt, hogy jó minőségű képek születhessenek, legyen szó a világításról vagy a fotózottak beállításáról.
   Mindig a tizenegyedik évfolyam az, aki évről évre próbára teheti magát a diákigazgatóságért, az osztály jelöltje pedig a diákigazgatói posztért.
   Ezen a héten folyik a kampány, pénteken egésznapos rendezvényen kell minél több diáktárs szavazatát elnyerni, ehhez kötelezően készülni kell egy 45 perces műsorral, mely egy 20-25 perces kampányfilmből, egy táncból, (a teljes osztály bevonásával készülő koreográfia), valamint az osztály énekes produkciójából áll, emellett pedig egész nap a kampányteremben, ami a  film és kampány témájához illeszkedően van feldíszítve, kell fogadni, vendégül látni a diákokat (büfével, szabadidős elfoglaltságokkal, stb.).
   Nem utolsósorban közösségi médiafelületeket is üzemeltetnek, ahol az osztályról, a témájukról és nyereményjátékokról (szponzorációs ajándékok kisorsolása apró feladatokért) lehet ismereteket szerezni – és meg lehet nézni a fentebb említett videókat. Nekem már volt szerencsém látni ezeket, jó hangulatú, kedves felvételekkel álltak melléjük. A blog olvasói megtalálhatnak közülük néhányat az írás végén.
   A 11.A nagyon szépen köszöni minden művésznek és mindenkinek, aki valamilyen formában támogatta őket.
   Rokonszenves látni, hogy középiskolás fiatalok nem csak szeretik a színházat, hanem természetesnek érezték azt is – és igazuk volt! –, hogy fordulhatnak hozzájuk, segítséget kérve.
    Rokonszenvem jeleként én ezzel az írással próbálok melléjük állni. Hajrá, 11.A ! A videókat pedig
lehet megnézni.

* Amint a blog egyik olvasójától kapott üzenetből megtudtam, a Kossuth Gimnázium diákjainak is adtak segítséget kampányukhoz az MNSZ művészei. Felajánlottam, hogy azt is szívesen közzétészem, örülök, hogy más középiskolában is szeretik a színházat! Nem éltek a lehetőséggel. J.F. 
 

Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
Még nincs hozzászólás.
 
Útmutatók


A KERESŐ
HASZNÁLATÁRÓL

 

 


ÚTMUTATÓ
A BLOGHOZ

 

 


MŰVELT ÚR
A SZÍNHÁZBAN

 


 
Menü
 
kommentek & Napló-archívum évenként
Friss hozzászólások
 
könyvajánló

 
hangos blog

A blog hangos szolgáltatása gyengénlátóknak.
Cikkek felolvasva!