MNSZ blog

Blog a Miskolci Nemzeti Színházról

   A színház világával való kapcsolatom még Egerben kezdődött, 1987-ben - amióta ott újra volt önálló társulat. Minden darabot láttam, volt, amit megnéztem huszon-valahányszor is. Színházi tárgyú írásaim, kritikáim a Heves Megyei Nap színházi mellékletében 1995-96-ban jelentek meg rendszeresen, de a melléklet megszűnése óta is előfordultak különböző lapokban, ma pedig internetes portálokon. És az is Egerben történt, hogy 2000 tavaszán a Piaf (a címszerepben fellépő művésznő ma már a Miskolci Nemzeti Színház tagja) egyik előadásának végén nagy meglepetésemre a színpadra szólítottak a darab szereplői, Örökös Néző címet kaptam tőlük. Természetesen nagyon meghatott, büszke voltam rá, s nem felejtem el máig sem, annál is inkább, hiszen ezt a címemet azóta is valamennyi direktor elismerte.
 Az évtizedekkel ezelőtt megszületett egri kötődés azonban nem akadályoz abban, hogy lássam és élvezzem, milyen nagyszerű dolgok születnek ma Miskolcon.
  Tisztelek mindenkit, akár színpadon van, akár a háttérben dolgozik a színház csodálatos világában. Magamat is erős szállal e világhoz tartozónak érzem.
 2010.04.05-én blogot indítottam: Színház Egerben (1884-től napjainkig)… és azon túl. Tíz éves születésnapját Lőkös Ildikó dramaturg köszöntötte - országos színházi portálon is.
 2014 óta volt miskolci rovata, 2021 végén ez önállósult, a régi cikkek egy részét átemeltem ide, az újak folyamatosan születnek.  Remélem, kiérdemli az Olvasó figyelmét! J.F.

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
a blog közösségi csatornái



 

 
Lezárt szavazások


 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
* Napló

ÍGY VETT RÉSZT A MISKOLCI NEMZETI SZÍNHÁZ A MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN (VIDEÓVAL)

2024.06.23. 17:40

A Herman Ottó Múzeum Görgey Artúr utcai főépületében A titkos és a publikus című kiállításon Béres Attila, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatója és Lajos András színművész is tartott szubjektív tárlatvezetést, Varga Andrea színművész pedig sanzonesttel lépett fel.
   A titkos és a publikus - a kiállítás Kövesi István és dr. Petró Sándor műgyűjtők egymással több szempontból is párhuzamba állítható képzőművészeti gyűjteményeit mutatja be, többek között Lotz Károly, Perlmutter Izsák, Gulácsy Lajos, Koszta József, Rippl-Rónai József, Csók István, Egry József, Czóbel Béla, Vaszary János, Aba-Novák Vilmos és Szőnyi István művei tekinthetők meg.



Fotó: mnsz-blog

Béres Attila arról beszélt, hogyan kapcsolódik egymáshoz a színház világa és a két magángyűjtemény. A miskolciak színháza túl van a 200. ünnepi évadán, a múzeum idén 125 éves. A fő gondolat a művészetek közötti átjárhatóság és a kultúra többféle műfajában a kapcsolódások fontossága volt.

 

A képre kattintva részletet láthatnak (a blog videó csatornájáról megnyílva) Béres Attila szubjektív tárlatvezetéséből.

A  következő Béres Attila fotókat Kónya Máté készítette a blog számára:

 

 

Lajos András, akit olyan darabokban láthattak, mint a Zorba, a görög, a Kivilágos kivirradtig (Móricz Zsigmond), a La Mancha musical, vagy a Feketeszárú cseresznye, Hunyady Sándor drámája, amelyben a közönségtől “Az év színésze” elismerést kapta, ezen az estén a tárlat kapcsán benyomásait, élményeit osztotta meg a látogatókkal.

Lajos András fotóit Kónya Máté készítette a blog számára:

 

Varga Andrea színművész sanzonestjét sajnos megzavarta a heves eső. "Miskolcot... az első perctől imádtam. A színház stúdiója jó iskola volt, már másodévesként színpadra állhattunk. Kipróbálhattuk, hogy milyen a súgás, az ügyelés, mindent csináltunk. Az első nagy szerepem az Evita volt... Amikor elmentem a meghallgatásra, egy másik, kisebb szerepben bíztam, aztán kiderült, a főszerep az enyém.” Tavaly Déryné-díjat vehetett át. “Úgy gondolom, hogy a kultúra, a színház, a zene az, ami igazából értéket közvetít.”

Fotó: Baranczó Benedek, Herman Ottó Múzeum

A Miskolci Galéria – Thália-ház Színháztörténeti és Színészmúzeumban folyamatos programok voltak. „Gólpassz”: Két félidő a sportoperettek világában - nostop filmvetítés. családi-baráti versengés színházi tárgyú asztali társasjátékokkal, tarka papírkulisszák – gyermekprogram, papírszínház készítése, családi bábozás.


Szólj hozzá te is!
Név:
E-mail cím:
Amennyiben megadod az email-címedet, az elérhető lesz az oldalon a hozzászólásodnál.
Hozzászólás:
Azért, hogy ellenőrízhessük a hozzászólások valódiságát, kérjük írd be az alábbi képen látható szót. Ha nem tudod elolvasni, a frissítés ikonra kattintva kérhetsz másik képet.
Írd be a fenti szót: új CAPTCHA kérése
 
Még nincs hozzászólás.
 
Útmutatók


A KERESŐ
HASZNÁLATÁRÓL

 

 


ÚTMUTATÓ
A BLOGHOZ

 

 


MŰVELT ÚR
A SZÍNHÁZBAN

 


 
Menü
 
kommentek & Napló-archívum évenként
Friss hozzászólások
 
könyvajánló

 
hangos blog

A blog hangos szolgáltatása gyengénlátóknak.
Cikkek felolvasva!